:: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL ::
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu :: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL :: Strona Główna » Techniczne » Anteny Mobilne » Magnet Sunker CB 115
Magnet Sunker CB 115
Autor Wiadomość
13RF378 
User

Imię: demon
Województwo: zachodniopomorskie
Znak: 13RF378
Wysłany: 13 Styczeń 2016, 13:11   Magnet Sunker CB 115

Wpadla mi dzisiaj przez przypadek mobilna antena na stopie magnetycznej Magnet Sunker CB 115 148Cm.

O dziwo ,po podpieciu jej do mojego tti w aucie efekt byl zadziwiajacy.
Przy 4 watach mocy radia, lekka gorka i malo zabudowy uzyskalem bezpronlemowa lacznosc na odleglosc ponad 40 km ze stacja bazowa .
Korespondent posiadal radio Alan 87 i antene Sirio Boomerang 27W umieszczona na balkonie na wysokosci okolo 6-7 metrow nad ziemia.

O dziwo ,po podlaczeniu miernika swr okazalo sie ze antenka jest juz zestrojona wskaznik delikatnie powyzej 1 (nowa wypakowana z pudelka).

Troche danych:

Magnet Antenne CB Sunker Eilte 115

stopa magnetyczna o srednicy 15cm
maksymalna moc 600W
frekwencja 26-28 Mhz
zysk 4db
S.W.R: <1,2

Pojezdze z nia pare dni i doisze co trzeba na jej temat.

devangr 
Nowy CB-sta

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 3 Październik 2016, 08:18   

Ciekawe. Daj znać koniecznie jak się spisuje antenka. Raczej do sunkerów i podobnych wynalazków nie miałem nigdy zaufania.

13RF378 
User

Imię: demon
Województwo: zachodniopomorskie
Znak: 13RF378
Wysłany: 3 Październik 2016, 11:43   

devangr napisał/a:
Ciekawe. Daj znać koniecznie jak się spisuje antenka. Raczej do sunkerów i podobnych wynalazków nie miałem nigdy zaufania.

A mnie ta antenka przekonala i zostala na stale w moim focusie,idealna za rowno do lacznosci lokalnych jak i dx,ostatnio sprawdzalem na niej radyjko superstar6900 okolo 45 w a FM i 60 ssb odleglosc okolo 50 km od stacji bazowej i lacznosc byla zaskakujaco dobra.

:: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL :: Strona Główna » Techniczne » Anteny Mobilne » Magnet Sunker CB 115