:: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL ::
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ogłoszenie 
Informacja:
W związku z małą aktywnością forum myślę że czas się pożegnać...
W nocy 20/21 maj 2018r forum zostanie wyłączone.
Proszę zatem o skopiowanie wszelkich dla Was istotnych danych.
Niestety nie ma możliwości przekazania całości forum we władanie komuś innemu, ale jeżeli znajdą się chętni do stworzenia nowego, aktualnego forum to umożliwię użytkowanie domen aktualnie podpiętych pod te forum.
Dziękuję wszystkim za czasy świetności forum, za wspomnienia, za chwile miłe i mniej miłe też. Do usłyszenia!

Odpowiedz do tematu :: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL :: Strona Główna » Techniczne » Urządzenia pomiarowe » Wskaznik napięcia HF / sonda HF
Wskaznik napięcia HF / sonda HF
Autor Wiadomość
Almighty 
Forumowy "Siejuch"

Imię: Wojciech
Województwo: zachodniopomorskie
Znak: COMMSTA 999
Wysłany: 4 Luty 2015, 22:56   Wskaznik napięcia HF / sonda HF

Długie zimowe wieczory to czas, kiedy można zbroić zabawki do radia. Ja zrobiłem prosty woltomierz dla prądu wysokiej częstotliwości. Dwa krokodylki z przodu, celem podpięcia się w punkcie zasilania anteny, płytka z elementami oraz 3 metry RG-58 za kończonego bananami do multimetru. Schemat sondy znajduje się poniżej.

Rys 1. Schemat sondy HF

Rzeczywisty wygląd sony przedstawia zdjęcie 1. Wyniki pomiarów są powtarzalne :mrgreen:

Zdjęcie 1. Sonda HF

pzdr.

Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl

Almighty 
Forumowy "Siejuch"

Imię: Wojciech
Województwo: zachodniopomorskie
Znak: COMMSTA 999
Wysłany: 5 Luty 2015, 09:04   

W przygotowaniu (u kolegi elektronika) mam AD8310 z płytką - wówczas będzie sonda i miernik pola HF z prawdziwego zdarzenia, ale ta obecna sonda po skalibrowaniu też powinna być O.K, przynajmniej do moich zastosowań :-)

pzdr.

Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl

Ostatnio zmieniony przez Almighty 5 Luty 2015, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  

:: Forum WWW.CBRADIO.SZCZECIN.PL :: Strona Główna » Techniczne » Urządzenia pomiarowe » Wskaznik napięcia HF / sonda HF